Обруч Григорий Гнатович

2015

Дата рождения: 06.05.2015

Место рождения: г.Конотоп

Звание: Генерал-майор

Бригада: Танковая бригада

Фронт (округ): Северо-Западный

Народився Григорій Гнатович у Конотопі. Батько його, в минулому поміщицький наймит, на той час працював сторожем. Маті з ранку до вечора метушилася по господарству, щоб якось прогодувати десятеро дітей. Не завжди це їй вдавалося, тому холод и голод були постійними супутниками маленького Гриця. Жила сім'я у підвальному приміщенні по вулиці Земській (нині Виконкомівська, 23). Проте здібний хлопчина все ж спромігся у 1917 році закінчити вищу початкову школу і тоді ж влаштуватися на роботу у міськфінвідділі. В квітні 1919-го він добровільно йде до лав Червоної Армії і назавжди зв'язує з нею своє життя.
З перших днів Великої Вітчизняної війни комуніст Г. Г. Обруч знаходиться в частинах діючої армії. В червні 1941-го він бере участь у боях на Північно-Західному фронті, в районі м. Холма.
В бойовій обстановці майор Обруч виявляє особисту мужність, ініціативу та розпорядливість. Він успішно виконує завдання командування по встановленню зв'язку з 11-ю армією цього ж фронту. Під ураганним огнем ворожої артилерії та авіації забезпечує підвезення боєприпасів та пального. Указом Призидії Верховної Ради СРСР від 1-го вересня 1941 року його було нагороджено медаллю "За відвагу".
З вересня 1941 року по лютий 1944-го Крикорій Гнатович бере участь у Сенявинськїй, Воронівській, Новгородській операціях Волховського фронту та в прориві Ленінградської блокади. Його нагороджують орденами Вітчизняної війни 1 ступеня та Червоного Прапора.
Після розгрому фашистської Німеччини Григорія Гнатовича переводять на Далекий Схід, де він готує до бойових дій проти японських імперіалістів танкову бригаду. В серпні 1945 року танкова бригада під його командуванням успішно громить ворога на Гиринському напрямку. Наказом верховного командування від 23 серпня 1945 року бригаді оголошується подяка. Кількома днями пізніше її командир був відзначений ордером Суворова 2-го ступеня. Тов. Обручу присвоюють знання генерал-майора танкових війск.
Багато сил, знань і енергії віддав генерал навчанню та вихованню молодих танкісів і в післявоєнні роки. Партія та уряд відзначили його діяльність ще трьома ордерамию В 1953 році за станом здоров'я Григорій Гнатович увільнився в запас.
Помер він 20-го квітня 1962-го року в м. Рязані.

Проект "Книга Памяти Кривой Рог" действует на постоянной основе.
Фотографии архива также будут размещены на наших страницах в Facebook и ВКонтакте в альбомах под названием «Книга памяти».

Никто не забыт, ничто не забыто!